צרו איתנו קשר 050-969-7888

כשרות מהדרין של רבנות גבעתיים

איך לכתוב ברכה?

צריכים לכתוב ברכה לקראת חג או אירוע מיוחד ומסתבכים? אתם לא לבד! כאן נסביר איך לכתוב ברכה מקורית ואישית בקלות!

מתי צריך לכתוב ברכה?

יש מקרים מאוד נפוצים, בהם מן הראוי לכתוב ברכה. לעתים מדובר על ברכה לכבוד חג ובעיקר כאשר מגיעים להתארח בארוחת החג, לעתים לרגל אירוע מיוחד כמו יום הולדת, לידה של תינוק חדש, יום נישואין וכדומה, לעתים מדובר על איחולי החלמה וכדומה ולעתים מתוך רצון להביע רגשות כמו ביום האהבה וכך הלאה.

מקרים מיוחדים

מלבד המקרים הרגילים, בהם נהוג לכתוב ברכה, כמו המפורטים לעיל, יש גם מקרים, בהם נהוג לכתוב ברכה מאוד אישית ומקורית. לדוגמה, לרגל עזיבה של אדם מוערך בעבודה, כאשר האירוע המיוחד הוא של אדם קרוב ואהוב במיוחד וכדומה. במקרים אלו חשוב לדעת איך לכתוב ברכה מותאמת לסוג האירוע ובאופן אישי לאדם, אליו היא מיועדת.

הכלל הראשון – זיהוי מאפייני הברכה

הכלל הראשון לכתיבת ברכה איכותית הוא זיהוי הקווים הכלליים המאפיינים את הברכה והכוונה היא לסיבה לכתיבת הברכה והקשר בין כותב הברכה לבין מקבל הברכה. ברגע שפרטים אלו מזוהים, קל יותר לכתוב ברכה אישית, המתבססת על האירוע ועל הקשר בין הכותב לבין המקבל.

הכלל השני – כתיבה מהלב

גם אם אתם לא נמנים על אותם אנשים, שמצליחים להתבטא בקלות בכתב ומרגישים שאתם לא יודעים איך לכתוב ברכה, חשוב שהכתיבה של הברכה תהיה מהלב. אנשים מעריכים הרבה יותר ברכות שנכבו מהלב מאשר ברכות שנכתבו באופן מקצועי! למעשה, אם תנסו להיזכר בפעם האחרונה שקיבלתם כרטיס ברכה ודאי תשימו לב לכך, שמיד חיפשתם לקרוא את מה שנכתב על ידי נותן הברכה ואפילו יתכן, שמעולם לא התעכבתם לקרוא את החלק הכתוב מראש של הכרטיס.

הכלל השלישי – השתמשו בקשר האישי

ככל שהקשר הוא אישי יותר, כך יש היכרות טובה יותר בין שני הצדדים ובהחלט מומלץ להשתמש בהיכרות זו בעת כתיבת ברכה. ככל שההיכרות תהיה יותר בולטת בברכה, כך מקבל הברכה ירגיש יותר מיוחד ושהשקעתם הרבה מחשבה בכתיבת הברכה וכך היא תרגש ותשמח אותו יותר.

הכלל הרביעי – הוסיפו הומור

הכלל הרביעי הוא אחד המאתגרים עבור רבים, אבל הוא בהחלט שווה את המאמץ! ברכה, שמשולב בה מעט הומור, תמיד תיחשב לברכה מוצלחת במיוחד. אבל אז עולה השאלה: איך לכתוב ברכה הומוריסטית? הרי לא כולם בעלי חוש הומור מפותח וככתוב לעיל, לא כולם בעלי יכולת התבטאות בכתב! אם כן, הדרך הטובה ביותר לכתוב ברכה הומוריסטית היא על ידי שימוש בהומור הפנימי שבין הכותב לבין מקבל הברכה.

האפשרות הנוספת

במידה ובכל זאת אתם לא מרגישים שאתם מצליחים לכתוב את הברכה שאתם רוצים לכתוב, תמיד תוכלו לקנות ברכות בתשלום, שיהיו כתובות באופן איכותי ומקצועי.

Rate this post
cater-in

cater-in

חברת קייטר-אין,
מספקת שירותי קייטרינג חלבי וטבעוני למגוון רחב של אירועים

מבחינתנו כל אירוע הוא חוויה אישית מרגשת והוא הזדמנות עבורנו לרגש את האורחים שלך. בידיים אוהבות אנו מכינים את כל המטעמים, טריים, ביום האירוע!

אנו מתמחים בפינגר פוד, המחייב אסתטיקה ברמה גבוהה ותשומת לב לפרטים הקטנים ויכולים לספק מענה לאירועים קטנים, מעשרה אנשים ועד לאירועים גדולים העולים על 300 אורחים.

איך שאנו רואים את זה, כל אירוע מתחיל בהקשבה, הבנת הצורך שלך ובניית התפריט המושלם לאורחיך.

לפרטים כיצד נוכל לעמוד לרשותך ועל מגוון המנות שלנו, כל שעלייך לעשות הוא להשאיר את פרטייך באתר וניצור איתך קשר בהקדם.

לסיכום - על מה דיברנו במאמר?

גרפיקה - כובע שף קייטרינג חלבי

ליצירת קשר

רוצים הצעת מחיר?
השאירו פרטים ונחזור
אליכם בהקדם

ההמלצות שלנו: